Przejdź do treści

Okulista Radom na NFZ

Honorujemy zniżki z recept NFZ. Posiadamy umowę z NFZ na realizację recept, co pozwala naszym klientom na korzystanie ze zniżek w przypadku zakupu okularów.

optometrysta

Okulista ze stałą współpracą z NFZ

Badanie u nas to gwarancja, że Twoje oczy zostaną rzetelnie przebadane przez wykwalifikowanego optometrystę z 20 letnim doświadczeniem w zawodzie.

Działamy od 45 lat na rynku radomskim
45 lat
Bezpłatne badanie okulistyczne wzroku
Badanie 0zł
Aktualna umowa z NFZ Radom – refundacja recept
Umowa z NFZ
Profesjonalne, nowoczesne urządzenia diagnostyczne oczu
Nowoczesność

Jak przebiega badanie wzroku na NFZ?

Procedura badania wzroku przy określaniu korekcji dla okularów korekcyjnych może obejmować kilka etapów, które pozwalają lekarzowi okuliście dokładnie ocenić Twoje potrzeby. Oto ogólny przegląd procesu:

1

Wywiad

Na początku badania okulista przeprowadzi wywiad dotyczący Twojego zdrowia wzroku, historii medycznej oraz ewentualnych objawów i problemów ze wzrokiem. Może zapytać o aktualne okulary, leki oraz inne czynniki, które mogą wpłynąć na Twoją wizję.

2

Badanie autorefraktometru

Okulista może również użyć autorefraktometru, urządzenia mierzącego krzywiznę rogówki oraz inne parametry oka, aby oszacować Twoje potrzeby korekcyjne. To może być pomocne w określaniu recepty na okulary.

3

Badanie ostrości wzroku

Optometrysta radom sprawdzi ostrość Twojego wzroku przy użyciu tablicy Snellena lub innych testów. Będziesz proszony o odczytanie liter czy cyfr na tablicy z różnych odległości. To pozwoli określić, czy potrzebujesz korekcji w postaci okularów lub soczewek kontaktowych.

4

Refrakcja

Optometrysta przeprowadzi badanie refrakcji, aby określić odpowiednią korekcję dla Twojego wzroku. Może użyć phoroptera(elektronicznych okularów), urządzenia z wieloma soczewkami, które pozwala na sprawdzenie różnych opcji korekcyjnych. Będziesz proszony o wybór opcji, które dają Ci najlepszą widoczność.

5

Badanie zdrowia oka

Optometrysta przeprowadzi badanie wewnętrznych i zewnętrznych struktur oka, aby sprawdzić, czy nie ma żadnych problemów zdrowotnych, które mogą wpłynąć na Twoją wizję. Może obejmować to badanie źrenic, rogówki, soczewki, tarczy nerwu wzrokowego oraz siatkówki – nowoczesna stacja diagnostyczna Visionix 120+

6

Recepta na okulary

Na podstawie wyników badań lekarz okulista czy optometrysta wystawi Ci receptę na okulary korekcyjne, która uwzględnia Twoją korekcję sferyczną, cylindryczną oraz kąt osi, jeśli jest to konieczne. Recepta może różnić się dla każdego oka.

Bezpłatne badanie wzroku przy zakupie okularów z receptą NFZ

Decydując się na zakup nowych okularów w naszym salonie optycznym, badanie wzroku otrzymujesz gratis. Jeśli poszukujesz firmy optycznej, która od wielu lat pracuje na swoją nieposzlakowaną opinię, to świetnie trafiłeś!

tablica z literami do badania wzroku
wybór okularów w optyku Radom
sprzęt do badania wzroku
sprzęt do badania wzroku w gabinecie
sprzęt do badania okulistycznego
sprzęt do weryfikacji wady wzroku

Lista badań u okulisty na NFZ

Do badań używamy nowoczesnego, profesjonalnego sprzętu okulistycznego, NIE JEST TO zwykłe 20 sekundowe badanie komputerowe (tzw. wydruk komputerowy) a pełne, precyzyjne badanie, dzięki któremu możesz być pewny najwyższej dokładności, za którą bierzemy odpowiedzialność.

W razie potrzeby możesz u nas wykonać pomiary:

  • refrakcja,
  • keratometria,
  • aberrometria,
  • pachymetria,
  • topografia,
  • retroiluminacja,
  • pupilometria,
  • tonometria bezkontaktowa,
  • analizy przedniej komory z wykorzystaniem kamery Scheimpfluga,
Zahamuj krótkowzroczność u swojego dziecka – Okulary MiYOSMART

Dowiedz się więcej

Najczęściej zadawane pytania

Czy Gabinet Okulistyczny jest czynny w sobotę?

TAK, mamy otwarte od 10:00 do 13:00, UWAGA: na życzenie także w godzinach późniejszych.

Czy zbadam tutaj wzrok u dziecka?

TAK, zajmujemy się określeniem wady wzroku u dzieci od 9rż.

Jak długo czeka się u Państwa na wizytę okulistyczną pod kątem określenia wady wzroku?

Takie Badanie w naszym Gabinecie Okulistycznym wykonujemy codziennie bez potrzeby zapisywania się, każdy kto pojawi się w godzinach 9:30-16:30 zostanie przebadany. UWAGA: na życzenie także w godzinach 17-20

Codzienne od 9:30-17:00 bez zapisywania się

Nie musisz zapisywać się na konkretną godzinę, przyjmiemy cie w każdej chwili. UWAGA: możliwość badania wzroku także w godzinach: 17:00-20:00 po wcześniejszym kontakcie telefonicznym

Aktualna umowa z NFZ Radom - refundacja recept

Refundacja NFZ na okulary dla dorosłych i dzieci.

Bezpłatne badanie okulistyczne wzroku

Przy zakupie okularów profesjonalne pełne badanie wzroku wykonywane jest bezpłatnie.

45 lat w optyce i okulistyce

Nasz salon to miejsce, w którym od 45 lat profesjonalizm łączy się z indywidualnym podejściem do każdego klienta.